Vonios ir virtuvės maišytuvai: kuo skiriasi jų mechanizmai ir ką svarbu žinoti prieš montuojant

Date:

Kai reikia naujo vandens maišytuvo, atrodo, kad viskas paprasta – susirandi gražų, įsistatai ir gyveni ramiai. Bet vos tik pradedi dairytis, išlenda dešimtys variantų, skirtingi tipai, skirtingos funkcijos, ir net skirtingi prijungimo būdai. O tada dar supranti, kad voniai ir virtuvei reikia ne to paties. Ir kai jau bandai susigaudyti, supranti – būtų smagu, kad kažkas iš karto pasakytų, kas skiriasi, ką rinktis, ir kodėl vieni maišytuvai tarnaus penkerius metus, o kiti – vos dvejus.

Ką pirmiausia pastebi meistras? Ne grožį, o jungimo sistemą

Daug žmonių perka maišytuvą pagal spalvą, formą ar „kad tiktų prie kriauklės“. Tai suprantama – interjeras svarbus. Bet montuojant pirmas dalykas, kurį vertina meistras – ar jis pritaikytas prie vamzdynų, ar užteks vietos, ir ar nereikės papildomai perdaryti santechnikos.

Virtuviniai dažnai montuojami į stalviršį, kartais su ištraukiama žarna, o vonios maišytuvas dažnai jungiamas prie sienos, kartu su dušo sistema ar išėjimu į vonią. Jei to neapgalvoji iš anksto – net brangiausias modelis gali netikti.

Virtuvei – lankstumas, voniai – tvirtumas

Virtuvėje svarbu judesys. Sukiojamas snapas, galimybė reguliuoti kryptį, kartais ištraukiamas vamzdelis, kad būtų patogu plauti puodus ar daržoves. Vandens srovė turi būti švelni, tolygi, bet pakankamai stipri.

Vonioje dažnai užtenka vieno fiksuoto snapo ir patikimos svirties. Čia reikšmingesnis atsparumas karštam vandeniui, ilgaamžiškumas, o dušo jungtis turi būti patikima – ypač jei naudojama kasdien.

Skiriasi net ir vidiniai mechanizmai

Viduje vandens maišytuvai turi skirtingą „širdį“ – kartais keraminę galvutę, kartais elastomerinį vožtuvą. Virtuvei dažnai naudojami greitesnio atidarymo ir jautresni mechanizmai, nes vartotojas daugiau reguliuoja temperatūrą. Vonioje – svarbiau tvirtumas ir atsparumas kalkėms, nes srautas dažnai būna stipresnis.

Todėl jei perki virtuvės maišytuvą voniai – jis gali tiesiog netarnauti ilgai. Arba pradėti lašėti, vos po kelių mėnesių.

Kur dažniausiai suklystama?

Žmonės pamiršta patikrinti montavimo aukštį, vamzdžių atstumą, ar reikės sieninio, ar stalviršinio tipo. Kartais nusiperka dailų, bet visai netinkamą voniai maišytuvą su per mažu snapu ar net be dušo jungties.

Kiti bando patys sumontuoti, bet nežino, kad kai kurie modeliai turi specifinius tvirtinimo reikalavimus – pavyzdžiui, reikia papildomo laikiklio, arba specialaus rakto, kurio įprastame įrankių dėkle nėra.

Vienas patarimas iš meistro

Jei nesate tikri, kur bus maišytuvas, arba nesate keitę jo per paskutinius 10 metų – verta pirmiausia nufotografuoti kriauklę ar vonią, parodyti tai meistrui ar konsultantui ir tik tada pirkti. Geriau išsirinkti lėčiau, nei montuoti tai, kas netinka. Nes su vandeniu – klaidų kaina išauga greitai.

Renkantis naują vandens maišytuvą, svarbu žiūrėti giliau nei grožis. Vonios ir virtuvės maišytuvai skirtingi ne tik išorėje – jie kuriami skirtingam naudojimui, turi skirtingą paskirtį, ir skirtingus reikalavimus. Suprasti tai – reiškia išsirinkti ne tik gražų, bet ir praktišką daiktą, kuris tarnaus ramiai, be lašėjimo, be rūpesčių. Ir tau. Ir tavo nervams.

Pasidalinktie turiniu:

Prenumeruokite

Populiaru

Panašus turinys
Skaitykite

Patarimas, kurio nepasako net servise: kaip padangos veikia jūsų degalų sąnaudas

Vairuotojai į padangas dažnai žiūri kaip į privalomą „detalę“,...

Meistrai rekomenduoja: magnetas, kuris padeda dirbti švariau ir greičiau

Dirbant garaže, sandėlyje ar kieme, viskas prasideda nuo entuziazmo....

Nebereikia pumpuoti rankomis – šis purkštuvas dirba už tave

Kiekvienas, kuris turi daržą, sodą ar šiltnamį, žino –...

Šypsenos atstatymas: protezavimo procesas žingsnis po žingsnio

Dantų protezavimas yra vienas iš svarbiausių odontologijos sprendimų, padedančių...